Rusya turist vizesi için başvuruda bulunacak kişiler vesikalık fotoğraf çektirmelidirler. Rusya turist vizesi fotoğraf ölçüsü 35mm-45mm olmalıdır.

Ayrıca fotoğrafların arka yüzeyi yani fon kısmı dediğimiz alan mutlaka beyaz fon olmalıdır. Bazı fotoğraflarda arka fonda çiçek, böcek, orman, kırmızı, pembe gibi bir çok içerik bulunduğundan dolayı bu fotoğraflar geçerli sayılmamaktadır. Rusya vize başvurusundaki fotoğrafınız istenilen ölçü de ve mutlaka bu formatta olmalıdır. Aksi taktirde başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Maalesef bazı fotoğrafçılarımız ve bilmiş arkadaşlarımız her vize fotoğrafını Biometrik sanmaktadır. Rusya vize fotoğraf formatı kesinlikle biometrik değildir. Yukarıda bahsetiğimiz ölçüler ve beyaz fonda olması yeterlidir.

Rusya turistik vize başvurularında istediği fotoğraf mutlaka fotoğraf kağıdına basılı olması gerekmektedir. Bazı kişiler fotoğraflarını printerdan çıkış alıp getirmektedirler. Bu yöntemde kesinlikle geçerli değildir.

Fotoğraflarınızda yüzünüz açık belirgin bir şekilde belli olmalı ve en az altı ay önce çekilmiş olmalıdır. Rusya Konsolosluğu yaptığınız vize başvurusu için bu fotoğrafı tarayıp Rusya vizenizin üstüne print etmektedir. Bu yüzden net ve doğru fotoğrafa ihtiyaç vardır.

Rusya vize fotoğraf ölçüsü